Arctio


Tornio

Janne Vierelä

Maankäyttöinsinööri, yritystontit
Tornion kaupunki
janne.vierela@tornio.fi

Jukka Kujala

VD
Team Botnia Oy
+358 40 733 6980
jukka.kujala@tornio.fi

Haaparanta

Peter Juntti

Elinkeinoyksikön johtaja
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70 227 9418
peter.juntti@haparanda.se

Hallinto


Tornio

Jukka Kujala

Toimitusjohtaja
Team Botnia Oy
+358 40 733 6980
jukka.kujala@tornio.fi

Ritva Rimpisalo

Toimistosihteeri
Team Botnia Oy
+358 40 090 2212
ritva.rimpisalo@tornio.fi

Haaparanta

Peter Juntti

Elinkeinoyksikön johtaja
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70 227 9418
peter.juntti@haparanda.se

Tomas Björnfot

Kasvustrategi
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70-217 42 30
tomas.bjornfot@haparanda.se

Kansainvälistymispalvelut


Tornio

Tiina Pelimanni

Yrityskehittäjä
Team Botnia Oy
+358 (0)40 661 2939
tiina.pelimanni@tornio.fi

Haaparanta

Peter Juntti

Elinkeinoyksikön johtaja
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70 227 9418
peter.juntti@haparanda.se

Tomas Björnfot

Kasvustrategi
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70-217 42 30
tomas.bjornfot@haparanda.se

Kasvu ja kehittäminen


Tornio

Tiina Pelimanni

Yrityskehittäjä
Team Botnia Oy
+358 (0)40 661 2939
tiina.pelimanni@tornio.fi

Haaparanta

Peter Juntti

Elinkeinoyksikön johtaja
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70 227 9418
peter.juntti@haparanda.se

Tomas Björnfot

Kasvustrategi
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70-217 42 30
tomas.bjornfot@haparanda.se

Maaseutupalvelut


Tornio

Heikki Pennanen

Maataloussihteeri
Maaseutupalvelut
+358 50 597 1161
heikki.pennanen@tervola.fi

Ritva Ojala

Toimistosihteeri
Maaseutupalvelut
+358 50 597 1162
ritva.ojala@tervola.fi

Haaparanta

Jessica Wennberg

Maaseutukehittäjä/EU-koordinaattori
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 72 539 5404
jessica.wennberg@haparanda.se

Matkailu


Tornio

Sisko Kalliokoski

Matkailukoordinaattori
Team Botnia Oy
+358 50 590 0562
sisko.kalliokoski@tornio.fi

Haaparanta

Kim Innala

Matkailu- ja tapahtumakehittäjä
Haaparannan kunta
+46 922 26047
kim.innala@haparanda.se

Projektit


Tornio

Haaparanta

Rajayhteistyö


Tornio

Birgitta Tamminen

Rajayhteistyön kehittäjä
Provincia Bothniensis
+358 40 502 1103
birgitta.tamminen@tornio.fi, birgitta.tamminen@haparanda.se

Haaparanta

Birgitta Tamminen

Rajayhteistyön kehittäjä
Provincia Bothniensis
+358 40 502 1103
birgitta.tamminen@tornio.fi, birgitta.tamminen@haparanda.se

Sijoittumispalvelut


Tornio

Janne Vierelä

Maankäyttöinsinööri, yritystontit
Tornion kaupunki
janne.vierela@tornio.fi

Jukka Kujala

Toimitusjohtaja
Team Botnia Oy
+358 40 733 6980
jukka.kujala@tornio.fi

Haaparanta

Peter Juntti

Elinkeinoyksikön johtaja
Elinkeinoyksikkö (Tillväxtenheten), Haaparannan kunta
+46 70 227 9418
peter.juntti@haparanda.se

Tarjouspyynnöt


Tornio

Jussi Korpi

Hankinta- ja logistiikkapäällikkö, Rakennuttajainsinööri
Tornion kaupunki
+358 40 126 7804
jussi.korpi@tornio.fi

Haaparanta

Tommi Slunga

Hankintavastaava
Haaparannan kunta
+46 70 333 52 43
tommi.slunga@haparanda.se

Yrityksen perustaminen


Tornio

Kimmo Nurmos

Yrityskehittäjä / yritysneuvoja
Team Botnia Oy
+358 40 768 5438
kimmo.nurmos@tornio.fi

Haaparanta

Kimmo Nurmos

Yrityskehittäjä / yritysneuvoja
Team Botnia Oy
+358 40 768 5438
kimmo.nurmos@tornio.fi

Osoite
Pakkahuoneenkatu 1
95400 Tornio

Yhteystiedot
Tiina Pelimanni
Jukka Kujala
Päivi Koivupalo
Kimmo Nurmos
Ritva Rimpisalo
Osoite
Torget 9
95334 Haparanda

Yhteystiedot
Tomas Björnfot
Jessica Wennberg
Tommi Slunga
Peter Juntti
Osoite
Storgatan 85
95335 Haparanda

Yhteystiedot
Kerstin Sipola
Tuula Ajanki
Osoite
Maataloustoimisto, Hallituskatu 9
95400 Tornio

Yhteystiedot
Heikki Pennanen
Ritva Ojala
Osoite
Krannikatu 3
95336 Haparanda

Yhteystiedot
Kim Innala
Sisko Kalliokoski
Osoite
Sairaalakatu 2
94100 Kemi

Yhteystiedot
Jukka Kujala
Osoite
Hallituskatu 9
95400 Tornio

Yhteystiedot
Tuula Ajanki
Osoite
Suensaarenkatu 4
95400 Tornio

Yhteystiedot
Janne Vierelä
Sampo Kangastalo